V soboto, 21. oktobra 2017 smo se udeležili 3. Prvenstva ZDSSS v govorečem pikadu (ekipno), ki je potekalo v Mariboru.

Naša ekipa v sestavi: Martin Močnik, Simon Podobnikar in Denis Detiček je zasedla 5. mesto.


V soboto, 14. oktobra 2017 je naše društvo kot podizvajalec izvedlo Prvenstvo ZDSSS v šahu za ženske, ki je potekalo v prostorih društva.

Na tekmovanju so sodelovale 4 šahistke iz 3 društev. Naša šahistka Nataša Žganjar je zasedla 2.  mesto (2,0 točki).


Od petka, 06. do nedelje, 08. oktobra 2017 so naši kegljači sodelovali na Mednarodnem turnirju v steznem kegljanju za Pokal Beograda, ki je potekal v Apatinu (Srbija).

Naša ekipa v sestavi: Mitja Osolnik, Sašo Kajtna in Jože Novak je zasedla 3. mesto (1850 podrtih kegljev).

Posamezno so naši kegljači dosegli naslednje uvrstitve:
v kategoriji B1 – 2. Mitja Osolnik (522),
v kategoriji B2 – 3. Sašo Kajtna (697)
in v kategoriji B3 – 12. Jože Novak (631 podrtih kegljev).

Tekmovanje je potekalo na 120 metov na polno.


V soboto, 16. septembra 2017 so se naši kegljači v Lipovcih pri Murski Soboti udeležili Prvenstva ZDSSS v vrtnem kegljanju za članice in člane za leto 2017.

Ekipa naših kegljačev (Edvard Vodovnik, Stane Luzar in Igor Žagar) je zasedla 4. mesto z 181 podrtimi keglji.

Ekipa naših članic (Tadeja Verdnik, Fani Ribič in Nataša Žganjar) je zasedla 6. mesto z 144 podrtimi keglji.

Posamezno so bili doseženi rezultati: članice v kategoriji B2 – 6. Fani Ribič (46), 5. Nataša Žganjar (53), člani v kategoriji B1 – 3. Edvard Vodovnik (64), v kategoriji B2 – 6. Stane Luzar (52) in 4. Igor Žagar (65 podrtih kegljev).


V soboto, 05. in nedeljo, 06. avgusta 2017 so trije naši tekmovalci sodelovali na 11. ŠDSS Open turnirju, ki je potekal v Domu oddiha ZDSSS na Okroglem pri Kranju. Posamezno so zasedli uvrstitve:

11. Anja Hočevar, 7. Simon Podobnikar in 5. Denis Detiček in 7. Simon Podobnikar.

Ekipno je naša ekipa zasedla 4. mesto.


Naši kegljači so v sredo, 26. aprila 2017 v Postojni sodelovali na 1. kegljaškem turnirju za Pokal Postojne 2017 za slepe in slabovidne. Kegljači so bili uvrščeni v skupno kategorijo in ločeni po spolu: tekmovalka – 4. Branka Zorko (691 – B3), tekmovalci – 8. Jože Novak (670 – B3), 6. Miro Rus (715 – B3), 5. Franci Tomšič (718 – B3), 4. Mitja Osolnik (583 + 25 %), 2. Sašo Kajtna (713 + 5 %) in 1. Igor Žagar (732 + 5 %).


V soboto, 22. aprila 2017 so naši kegljači v Kamniku sodelovali na Državnem prvenstvu invalidov v kegljanju za leto 2017.
Dosežene so bile naslednje uvrstitve naših:

  • kategorija B1 – 7. Luj Šprohar (396), 5. Rok Janežič (421) in 2. Mitja Osolnik (513),
  • kategorija B2 – 7. Stane Luzar (608), 6. Sašo Kajtna (621) in 5. Igor Žagar (635), kategorija B3 – 8. Miro Rus (629), 7. Jože Novak (635) in 2. Franc Tomšič (711) ter članica – kategorija B3 – 2. Branka Zorko (598 podrtih kegljev).

Naši kegljači so v sredo, 19. aprila 2017 v Pivki sodelovali na 21. kegljaškem turnirju za Pokal Pivke 2017. Kegljači so bili uvrščeni v skupno kategorijo ter ločeni po spolu:

  • tekmovalka – 8. Branka Zorko (662 – B3),
  • tekmovalci – 19. Jože Novak (680 – B3), 16. Franci Tomšič (697 – B3), 14. Stane Luzar (667 + 5 %), 7. Miro Rus (725 – B3), 4. Sašo Kajtna (717 + 5 %), 3. Mitja Osolnik (608 + 25 %) in 1. Igor Žagar (754 + 5 %).

Od petka, 07. do nedelje, 09. aprila 2017 so naši kegljači na kegljišču “Huan Antonia Samaran” – Zetra v Sarajevu sodelovali na 9. mednarodnem turnirju v steznem kegljanju “Dan mesta Sarajeva”.

Ekipno je naša ekipa zasedla 2. mesto (1952 podrtih kegljev).

Posamezno pa so bile dosežene uvrstitve:

  • člani v kategoriji B1 – 3. Mitja Osolnik (559),
  • v kategoriji B2 – 5. Stane Luzar (658), 3. Sašo Kajtna (682), 2. Igor Žagar (692) in
  • v kategorija B3 – 11. Jože Novak (655) in 6. Franci Tomšič (701 podrtih kegljev).

V soboto, 01. in nedeljo, 02. aprila 2017 so se naši tekmovalci na Okroglem pri Kranju udeležili DP v showdownu za članice in člane. Uvrstitve posamezno članica – 5. Nataša Žganjar in člani – 10. Denis Detiček, 4. Simon Podobnikar in 3. Miha Susman.

Ekipno je naš član (Simon Podobnikar) v ekipi MIX Novo mesto – Ljubljana zasedel 6. mesto in naša prva ekipa (Miha Susman, Denis Detiček in Nataša Žganjar) je zasedla 4. mesto.