V sredo, 14. februarja 2018 so se naši kegljači v Kranju udeležili prijateljskega dvoboja v steznem kegljanju z slepimi in slabovidnimi kegljači iz Kranja. Naši kegljači: Luj Šprohar (439), Drago Filač (445), Stane Luzar (646), Sašo Kajtna (676), Igor Žagar (725), Branka Zorko (632) in Miro Rus (676) so gostitelje premagali z rezultatom 4239 proti 4061 podrtih kegljev.


Naši kegljači so v nedeljo, 11. februarja 2018 v Zagrebu sodelovali na 6. Odprtem prvenstvu Zagreba in 3. memorialu “Stanka Jerkoviča” v steznem kegljanju. Ekipno je naša ekipa v sestavi: Mitja Osolnik, Igor Žagar in Miro Rus zasedla 4. mesto (1857 podrtih kegljev). Posamezno so naši kegljači zasedli naslednje uvrstitve:

člani v kategoriji B1 – 5. Mitja Osolnik (485),
v kategoriji B2 – 5. Igor Žagar (667), 3. Stane Luzar (691),
v kategoriji B3 – 4. Miro Rus (705) ter članica v kategoriji B3 – 2 Branka Zorko (669 podrtih kegljev).


Naši kegljači so v petek, 22. decembra 2017 v Kranju v sklopu 28. mednarodnega turnirja v steznem kegljanju za pokal Kranja sodelovali na 9. novoletnem turnirju za slepe in slabovidne.

Kegljači so bili uvrščeni v skupno kategorijo: moški – 24. Rok Janežič (408 + 25 % – kat. B1), 12. Luj Šprohar (525 + 25 % – kat. B1), 11. Mitja Osolnik (529 + 25 % – kat. B1), 9. Stane Luzar (647 + 5 % – kat. B2), 6. Franci Tomšič (693 – kat. B3), 2. Igor Žagar (692 + 5 % – kat. B2) in 1. Sašo Kajtna (699 + 5 % – kat. B2)
ter ženske – 4. Branka Zorko (636 podrtih kegljev – kat. B3).


V četrtek, 23. in v petek, 24. novembra 2017 so se naši kegljači v Kranju udeležili 13. mednarodnega turnirja in 7. memoriala Borisa Žukevića.

Naša III. ekipa v sestavi: Luj Šprohar, Stane Luzar in Jože Novak je zasedla 12. mesto (1618 podrtih kegljev).
Naša II. ekipa v sestavi: Rok Janežič, Igor Žagar in Franci Tomšič je zasedla 12. mesto (1750 podrtih kegljev).
Naša I. ekipa kegljačev v sestavi: Mitja Osolnik, Sašo Kajtna in Franci Tomšič je zasedla 5. mesto (1816 podrtih kegljev).

Posamezno so naši kegljači zasedli naslednje uvrstitve:

članica – v kategoriji B3 – 3. Branka Zorko (604),
člani – v kategoriji B1 – 13. Luj Šprohar (385), 12. Rok Janežič (395), 2. Mitja Osolnik (533),
v kategoriji B2 – 12. Stane Luzar (616), 9. Igor Žagar (645), 8. Sašo Kajtna (646), v kategoriji B3 – 14. Jože Novak (617), 12. Miro Rus (637) in 4. Franci Tomšič (710 podrtih kegljev).


V soboto, 11. novembra 2017 so se naši tekmovalci na Okroglem pri Kranju udeležili Prvenstva ZDSSS v showdownu za slepe in slabovidne.

Dosegli so naslednje uvrstitve:

11. Matija Bregar, 5. Simon Podobnikar in 4. Denis Detiček.


Ekipa naših šahistov (Dušan Kutin, Leopold Kočevar, Viktor Vertačnik, Gregor Čižman in Novica Novaković) je od 14. septembra do 16. novembra 2017 (9 kol) sodelovala na 18. Osrednji slovenski šahovski ligi za leto 2017 – 1. ligi, kjer so ob zaključku lige zasedli 9. mesto, z 16,5 šahovskimi točkami in 8 meč točkami.

Na ligi je sodelovalo 11 ekip.


V soboto, 07. novembra 2017 sta se naša plavalca udeležila Prvenstva ZDSSS v plavanju za leto 2017, ki je potekalo v Kranju.

Doseženi so bili naslednji rezultati:

v kategoriji B1 (članska starostna skupina)
ženske:
Hunjet Ladka (1. mesto – prsno: 01:23,85),
moški:
Branko Perovič (1. mesto – prsno: 00:55,82, 1. mesto – prosto: 00:48,71, 1. mesto – hrbtno: 01:01,56).

V štafeti sta naša plavalca (Ladka Hunjet in Branko Perovič) v ekipi še z dvema članoma iz MDSS Celje zasedla 1. mesto z rezultatom: 03:21,42).


Naši kegljači so v soboto, 04. novembra 2017 na Reki sodelovali na 23.  mednarodnem turnirju za slepe in slabovidne v steznem kegljanju.

Ekipno je naša ekipa v sestavi: Mitja Osolnik, Sašo Kajtna in Miro Rus zasedla 2.  mesto (1843 podrtih kegljev).

Posamezno so naši kegljači zasedli naslednje uvrstitve:

v kategoriji B1 – 3.  Mitja Osolnik (462),
v kategoriji B2 – 3.  Sašo Kajtna (701), 2.  Igor Žagar (714) in
v kategoriji B3 – 6.  Miro Rus (680 podrtih kegljev).


V soboto, 21. oktobra 2017 smo se udeležili 3. Prvenstva ZDSSS v govorečem pikadu (ekipno), ki je potekalo v Mariboru.

Naša ekipa v sestavi: Martin Močnik, Simon Podobnikar in Denis Detiček je zasedla 5. mesto.