Naši kegljači in kegljačica so od srede, 6. novembra do srede, 11. decembra 2019 na kegljišču Bežigrad, Staničeva 41 (posamezno) in na kegljišču Društva vojnih invalidov, na Malenškovi 1 v Ljubljani (ekipno) sodelovali na Invalidski ligi Mestne občine Ljubljana za leto 2019. Ekipa v sestavi: Franci Tomšič, Igor Žagar, Stane Luzar in Branka Zorko) je ob koncu lige zasedla 2. mesto (polno in čiščenje). Posamezno dosežena uvrstitev: tekmovalke I. kategorije – 2. Branka Zorko.


Od petka, 6. do nedelje, 8. decembra 2019 je ekipa naših šahistov v Komendi sodelovala na III. članski ligi Zahod (5 kol). Ekipo so sestavljali: Dušan Kutin, Janez Mlačnik, Viktor Vertačnik, Gregor Čižman, Korel Ulaga in Ignacij Kanc.

Ob koncu lige je naša ekipa zasedla 4. mesto (11 šahovskih in 6 meč točk). Janez Mlačnik pa je prejel bronasto kolajno na drugi deski.


Ekipa naših šahistov (Dušan Kutin, Janez Mlačnik, Viktor Vertačnik, Gregor Čižman in Novica Novaković) je od 12. septembra do 14. novembra 2019 (9 kol) sodelovala na 20. osrednje slovenski šahovski ligi za leto 2019 ‑ 1. ligi, kjer so ob zaključku lige so zasedli 8. mesto, z 16 šahovskimi točkami in 7 meč točkami. Janez Mlačnik je prejel srebrno kolajno na drugi deski.


V petek, 22. novembra 2019 so se naši kegljači v Kranju udeležili 15. mednarodnega turnirja in 9. memoriala Borisa Žukevića. Naša II. ekipa v sestavi: Rok Janežič, Stane Luzar in Branka Zorko je zasedla 14. mesto (1587 podrtih kegljev),

naša I. ekipa v sestavi: Mitja Osolnik, Igor Žagar in Sašo Kajtna je zasedla 5. mesto (1763 podrtih kegljev).

Posamezno so naši kegljači zasedli naslednje uvrstitve:

članica ‑ v kategoriji B3 ‑ 6. Branka Zorko (634),

člani ‑ v kategoriji B1 ‑ 19. Rok Janežič (317), 12. Mitja Osolnik (418), v kategoriji B2 ‑ 13. Igor Žagar (630), 12. Stane Luzar (636), v kategoriji B3 ‑ 2. Sašo Kajtna (715 podrtih kegljev).


Kulturno-prosvetno in športno rekreativno društvo slepih in slabovidnih “KAREL JERAJ” Vas vljudno vabi na kulturno srečanje našega društva ob praznovanju 100‑letnice organizirane skrbi za slepe.
Prireditev bo v torek, 10. decembra 2019, ob 17.00 uri, v dvorani Centra IRIS, Langusova 8, v Ljubljani.

V kolikor se boste udeležili dogodka, Vas prosimo, da se prijavite na telefonsko številko 041 449 442 ali na e-poštni naslov info@kpsrd.si do petka, 6. decembra 2019.

Prisrčno vabljeni!

Predsednik društva:
Miha Jakopin


Naši kegljači so v soboto, 9. novembra 2019 na Rijekii sodelovali na XXV. mednarodnem turnirju za slepe in slabovidne v steznem kegljanju.

Ekipno je naša ekipa v sestavi: Mitja Osolnik, Igor Žagar in Sašo Kajtna zasedla 1. mesto (1925 podrtih kegljev).

Posamezno so naši kegljači zasedli naslednje uvrstitve: člani ‑ v kategoriji B1 ‑ 1. Mitja Osolnik (592), v kategoriji B2 – 6. Igor Žagar (639) in v kategoriji B3 – 8. Sašo Kajtna (694) ter članica v kategoriji B3 ‑ 3. Branka Zorko (656 podrtih kegljev).


Od petka, 4. do nedelje, 6. oktobra 2019 so naši kegljači sodelovali na 15. mednarodnem turnirju v steznem kegljanju za Pokal Beograda, ki je potekal v Apatinu (Vojvodina). Naša ekipa v sestavi: Mitja Osolnik, Igor Žagar in Sašo Kajtna je zasedla 1. mesto (1929 podrtih kegljev). Posamezno so bile dosežene uvrstitve: v kategoriji B1 – 6. Mitja Osolnik (491), v kategoriji B2 ‑ 4. Igor Žagar (682) in v kategoriji B3 ‑ 1. Sašo Kajtna (756 podrtih kegljev). Tekmovanje je potekalo na 120 metov na polno.


Naši kegljači so v sredo, 4. septembra 2019 v Novi Gorici sodelovali na
turnirju za "Pokal Nove Gorice 2019". Vsi slepi in slabovidni
kegljači so bili uvrščeni v skupno kategorijo.

Rezultati naših kegljačev:

člani – 10. Stane Luzar (604 + 5 % – B2), 9. Rok Janežič (511 + 25 % – B1),
5. Miro Rus (707 – B3), 4. Mitja Osolnik (577 + 25 % – B1) in 2. Igor
Žagar (703 + 5 % – B2) ter članica: 3. Branka Zorko (662 podrtih kegljev – B3).


Naši kegljači so v sredo, 24. aprila 2019 na kegljišču Proteus, v Postojni sodelovali na 36. kegljaškem turnirju za Pokal Postojne 2019 v okviru katerega je tudi letos potekal turnir za slepe in slabovidne. Kegljači so bili uvrščeni v skupno kategorijo ter ločeni po spolu:

REZULTATI:
tekmovalka ‑ 3. Branka Zorko (667 ‑ B3),
tekmovalci ‑ 14. Mitja Osolnik (491 + 25 %), 12. Franci Tomšič (661 ‑ B3), 11. Sašo Kajtna (667 ‑ B3), 3. Igor Žagar (688 + 5 %) in 1. Miro Rus (734 ‑ B3).